Akdeniz’in minik mücevheri Kaş’ın popülerliği, tüm güzelliğine rağmen, diğer tatil beldelerine göre daha yavaş bir ivmeyle yükseliyor. İnsan bir yandan “iyi ki böyle” derken diğer yandan bir kez ziyaret eden hemen herkesin kalbinde bıraktığı özel yer nedeniyle, Kaş’ın daha kolay ulaşılabilir bir yer olmasını dilemeden edemiyor. 

Kaş’a ulaşım, hem Antalya hem de Dalaman havalimanlarına 3-4 saat uzaklıkta olduğu için çok da kolay sayılmaz. Bu da bu tatil beldesini gerçekten tutkunlarının ziyaret ettiği bir yere dönüştürüyor. Bu durum Kaş’ın genel havasına çok iyi bir şekilde yansıyor ve her yaz birbiriyle kenetlenen bir “Kaş müdavim kitlesi” yaratıyor.

Kaş’ın tatilcilere sunduğu aktiviteler çok çeşitli. İster tüplü dalış yaparak Caretta’ların cirit attığı kristal berraklığındaki sularının metrelerce altına inmek, isterseniz yamaç paraşütü ile metrelerce yukarısına çıkamak gibi alternatifler, huzurlu güzelliğinin içinde sakladığı adrenalin yüklü hazinelerden. Ben daha sakin bir tatil tercih etsem de Kaş macera arayan tatilcileri de muhteşem doğasıyla mutlu ediyor.

Kaş’ta denize girmek için Küçük Çakıl Plajı’nın yanındaki beach club’leri tercih edebilirsiniz. Merak etmeyin, bu mekanlar ne sizden giriş parası isteyecek ne de yüksek sesli müzikleriyle huzurunuzu kaçıracak. Özellikle Derya Beach sıkı bir müdavim kitlesi olan, leziz yemeklerinin dışında kendi tarifleri muhteşem kokteylleriyle de insanı keyiften dört köşe yapan, gün batımının kusursuzca yaşandığı bir plaj. Merkezden kalkan teknelerle Limanağzı Koyu’na gidip, daha sığ bir denizde, daha sakin plajlarda yüzmenin zevkine de varabilirsiniz. Hidayet Koyu ve Kaş Camping de Kaş’ta denize girilebilecek diğer alternatifler.